مجله سرگرمی بخدانید
مجله سرگرمی بخدانید در سال 1393 با این نام که ترکیبی از «بخندید»، «بخوانید» و «بدانید» است شروع به کار کرد. اکنون شما می‌توانید مطالب سرگرمی، دانتستنی، اخبار تکنولوژی، رسانه و موسیقی، بیوگرافی و.. را در این مجله رایگان مشاهده کنید.

آیا آیفون XS Max بهتر از آیفون X عکس می گیرد؟

0 1

آیفون های ۲۰۱۸ در مقایسه با نسل قبل دوربین اصلی بهتری دارند که از سنسور بزرگ تری بهره می برد، ضمن اینکه پردازشگر تصویر جدید هم قابلیت هایی مثل Smart HDR و کنترل عمق را فراهم می آورد. به همین خاطر انتظار می رود کیفیت عکس های آیفون XS و آیفون XS Max در مقایسه با آیفون X در برخی شرایط بهبود یافته باشند.

آیفون XS همانند نسل قبل از ترکیب دوربین دوگانه ۱۲ مگاپیکسلی استفاده می کند، یکی با لنز واید و دیگری با لنز تله، و هردو با ضریب اف ۱٫۸٫ البته لنز اصلی در آیفون XS کمی عریض تر شده و فاصله کانونی اش از ۲۸ میلیمتر در نسل قبل، حالا به ۲۶ میلیمتر رسیده. به همین عمق میدان تصاویر آیفون های جدید در فواصل نزدیک، اندکی کمتر خواهد بود. مهم ترین تفاوت اما به سنسور جدید مربوط می شود که به گفته اپل، دو برابر سریع تر و ۳۲ درصد بزرگ تر از قبل است.

iPhone XS Max camera 1 - آیا آیفون XS Max بهتر از آیفون X عکس می گیرد؟پس از بررسی کامل آیفون XS Max در، حالا می خواهیم کیفیت عکس های این گوشی را با نسل قبل مقایسه کنیم. این بررسی به شکل ابتدایی، یعنی در شرایط واقعی و بدون تغییر تنظیمات دوربین، دخالت در نحوه عکس گرفتن یا ویرایش نهایی صورت گرفته است (البته اپل هم حق انتخاب چندانی را برای شما به عنوان کاربر قائل نمی شود و تنظیمات خاصی را برای دوربین در نظر نگرفته است). در ادامه این نمونه عکس ها را با هم مرور می کنیم.

Day41 - آیا آیفون XS Max بهتر از آیفون X عکس می گیرد؟

Day11 - آیا آیفون XS Max بهتر از آیفون X عکس می گیرد؟

Day12 - آیا آیفون XS Max بهتر از آیفون X عکس می گیرد؟

Day21 - آیا آیفون XS Max بهتر از آیفون X عکس می گیرد؟

Day22 - آیا آیفون XS Max بهتر از آیفون X عکس می گیرد؟

در نور کافی، تفاوت چندانی بین کیفیت عکس های دو نسل آیفون دیده نمی شود اما همان طور که می بینید، آیفون XS Max رنگ های گرم تری تولید می کند و به همین دلیل، عکس ها جذاب تر به نظر می رسند. البته زمانی که عکس ها را روی صفحه موبایل نگاه کنید، این تفاوت آنچنان مشهود نیست. برش ۱۰۰ درصد عکس دوم تفاوت مشهودی را نشان نمی دهد اما در مورد عکس سوم می توان گفت حتی آیفون X جزئیات بیشتری را ثبت کرده است، که کمی عجیب به نظر می رسد.

Day31 - آیا آیفون XS Max بهتر از آیفون X عکس می گیرد؟

Day32 - آیا آیفون XS Max بهتر از آیفون X عکس می گیرد؟

Day51 - آیا آیفون XS Max بهتر از آیفون X عکس می گیرد؟

Day52 - آیا آیفون XS Max بهتر از آیفون X عکس می گیرد؟

Day61 - آیا آیفون XS Max بهتر از آیفون X عکس می گیرد؟

Day62 - آیا آیفون XS Max بهتر از آیفون X عکس می گیرد؟

زمانی که اختلاف نوری زیادی در محیط وجود داشته باشد، حفظ تعادل بین نقاط روشن و تاریک کار ساده ای نیست و اکثر موبایل ها عملکرد خوبی در این وضعیت ندارند. همان طور که در تصاویر فوق می بینید، پردازشگر تصویر پیشرفته آیفون XS Max با قابلیت Smart HDR کارآیی خودش را نشان داده و جزئیات بیشتری را نسبت به آیفون X به ثبت رسانده. برش ۱۰۰ درصد عکس ها نشان می دهد آیفون X بخش زیادی از شاخ و برگ درختان را حذف کرده ولی آیفون XS Max تا جایی ممکن آنها را به تصویر کشیده است. در آخرین عکس هم می بینید که آیفون XS Max جزئیات سایه ها را هم بهتر از نسل قبل حفظ می کند و در مجموع نتیجه بهتری را حاصل می کند.

Indoor11 - آیا آیفون XS Max بهتر از آیفون X عکس می گیرد؟

Indor12 - آیا آیفون XS Max بهتر از آیفون X عکس می گیرد؟

وقتی نور کم باشد، سنسور جدید آیفون XS Max با پیکسل های بزرگ تر به کمک شما می آید تا نتیجه بهتری را به دست آورید، هرچند این تفاوت تا وقتی که عکس را بزرگ نکنید مشخص نمی شود. در برش ۱۰۰ درصد عکس فوق می بینید که بافت چوب توسط آیفون XS Max با دقت بالا ثبت شده ولی آیفون X فقط هاله ای از آن را به شما نشان می دهد. از نظر دقت رنگ تفاوت چندانی بین دو دوربین دیده نمی شود و هردو عملکرد خوبی داشته اند.

HDR - آیا آیفون XS Max بهتر از آیفون X عکس می گیرد؟

با اینکه قابلیت Smart HDR در اکثر موارد عملکرد خوبی نسبت به حالت Auto HDR نسل قبل دارد، ولی گاهی اوقات می بینیم آیفون XS Max چندان هم هوشمند نیست. در عکس فوق مشاهده می کنید که آیفون X توانسته توازن خوبی را بین نور شدید محیط و سوژه برقرار کند، ولی آیفون XS Max بسیاری از ساختمان ها را با نوردهی بیش از حد (اوور) به تصویر کشیده است. البته توجه کنید که ثبت چنین عکسی در مقابل نور شدید محیط فقط از عهده پرچمدارا&