مجله سرگرمی بخدانید
مجله سرگرمی بخدانید در سال 1393 با این نام که ترکیبی از «بخندید»، «بخوانید» و «بدانید» است شروع به کار کرد. اکنون شما می‌توانید مطالب سرگرمی، دانتستنی، اخبار تکنولوژی، رسانه و موسیقی، بیوگرافی و.. را در این مجله رایگان مشاهده کنید.

افزایش خطر ابتلا به آنفلوانزا با مصرف آنتی بیوتیک

0 1

آنفولانزا یک بیماری ویروسی و مسری است که به عفونت تنفسی می انجامد. این بیماری در افرادی که کهولت سن دارند و یا کودکان با دستگاه ایمنی ضعیف تر حمله ور می شود. از طرفی در هر فصلی ممکن است به این ویروس با شدت های متفاوت مبتلا شوید. در آزمایش های بدست آمده بر روی موش ها داروهای نجات دهنده آنتی بیوتیک، سیگنال‌های موجود در ریه موش را که مانع بازگشت ویروس می‌شوند، خاموش می‌کنند.

جوندگانی که این سیگنال را تولید می کنند- IFNα/β – کمتر دچار آنلفوانزا می‌شوند و اگر شوند، زودتر ویروس را پس می‌زنند.دو هفته مصرف آنتی بیوتیک این سیگنال‌ها را کم می‌کند و خطر ابتلا را بالا می‌برد.در واقع مصرف بی رویه آنتی بیوتیک باکتری‌های خوب در بدن را از بین برده و بدنمان ویروس بیشتری می‌گیرد.

Influenza 300x160 - افزایش خطر ابتلا به آنفلوانزا با مصرف آنتی بیوتیک

data-rating="0" data-rater-starsize="24" data-rater-readonly="false" data-rater-nonce="c9eef6e301" data-issingular="true">
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
در بخدانید بخوانید!

نظر بدهید

لطفا نظرات غیر اسپم و غیر تبلیغاتی خود را درباره مطلب به صورت فارسی یا فینگیلیش در فیلد زیر با ما به اشتراک بگذارید.