مجله سرگرمی بخدانید
مجله سرگرمی بخدانید در سال 1393 با این نام که ترکیبی از «بخندید»، «بخوانید» و «بدانید» است شروع به کار کرد. اکنون شما می‌توانید مطالب سرگرمی، دانتستنی، اخبار تکنولوژی، رسانه و موسیقی، بیوگرافی و.. را در این مجله رایگان مشاهده کنید.

۱۰ خوراکی خوشمزه که در آینده نزدیک دیگر وجود نخواهد داشت؛ از کاکائو تا برنج و میوه

0

تغییرات آب و هوایی کره ی زمین ما انسان ها را مجبور می کند زندگی خود را با شرایط جدیدی وفق دهیم. بالا رفتن دمای زمین و تغییرات شدید آب و هوایی، باعث نگرانی کشاورزان و محققان درباره ی آینده ی بسیاری از مواد غذایی پرکاربرد و پرطرفدار شده است. طبق گمانه زنی ها، اگر شرایط آب و هوایی زمین به همین ترتیب پیش برود، دیگر قادر به خرید بسیاری از این مواد غذایی نخواهیم بود چون یا بسیار کمیاب و یا بسیار گران قیمت خواهند شد، بنابراین در آینده خبری از بسیاری از خوراکی های لذیذ و خوشمزه ای که هنوز از آن ها بهره مندیم، نخواهد بود. در ادامه به ۱۰ ماده ی غذایی ای می پردازیم که به دلیل تغییرات آب و هوایی در خطر انقراض هستند.

۱- کاکائو

1 1556273150 - ۱۰ خوراکی خوشمزه که در آینده نزدیک دیگر وجود نخواهد داشت؛ از کاکائو تا برنج و میوه

همچنین بخوانید

گرچه دمای بالا روی درخت های کاکائو تأثیری ندارد، اما این درختان به باران زیاد و رطوبت فراوان در هوا احتیاج دارند. این در حالی است که طبق تحقیقات، با تغییرات آب و هوایی دیگر خبری از چنین شرایطی نخواهد بود. این وضعیت می تواند تأثیر منفی ای روی تولید کاکائو داشته باشد و در نتیجه، تولید پودر، ترافل یا شکلات کاکائو را سالانه یک میلیون تن کاهش دهد.

۲- چای

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
در بخدانید بخوانید!

نظر بدهید

لطفا نظرات غیر اسپم و غیر تبلیغاتی خود را درباره مطلب به صورت فارسی یا فینگیلیش در فیلد زیر با ما به اشتراک بگذارید.