شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید

رابطه کامپوزیت دندان و زیبایی چهره

کامپوزیت دندان با برطرف کردن اختلالاتی که در زیبایی دندان‌ها ایجاد شده است، ارتباطی مستقیم با میزان جذابیت چهره افراد دارد. شاید این تبلیغ قدیمی را دیده باشید! به تصویر زیر نگاه کنید و سعی کنید در سریع‌ترین زمان، ایرادی که در آن وجود دارد را پیدا کنید. کامپوزیت احتمالاً شما هم مثل من، در اولین نگاه، متوجه خرابی دندان مرد شده‌اید. این تاثیری است که ضایعه‌های دهان و دندان بر چهره و زیبایی فرد دارد. چرا که ضایعه اصلی در این تصویر، دستی است که در سمت راست روی شانه مرد قرار گرفته و به جای پنج انگشت، شش انگشت دارد! این تبلیغ خلاقانه خوبی نشان‌دهنده این است که خرابی دندان، سیاه شدن و به اصطلاح کرم‌خوردگی آنها، آنچنان تاثیرات نامطلوبی دارد که وجود آن باعث جلب بیشترین توجه به خود می‌شود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله، به بررسی تاثیرات کامپوزیت دندان در زیبایی چهره بپردازیم.

دندان و نقش آن در زیبایی چهره

این روزها کامپوزیت دندان در بین تمام افراد و با هر سن و سال، بسیار پرطرفدار شده است. دلیل این اتفاق آن است که سفیدی دندان، مرتب بودن و آراستگی، سلامت و یکدست بودن آنها، نه تنها چهره را زیباتر نشان می‌دهد، بلکه به تبع آن باعث افزایش اعتماد بنفس، روابط بهتر در برخورد با دیگران، اطمینان خاطر و حتی موفقیت فردی و شغلی می‌شود. کامپوزیت دندان داشتن چهره زیبا برای هر کسی مهم است. تجربیات شخصی بسیاری از ما که برای جراحی، ارتودنسی، بلیچینگ یا کامپوزیت دندان داشته‌ایم، به خوبی نشانگر تاثیرات این اعمال در زندگی‌هایمان بوده‌ایم. در این روزها که توجه بسیاری از جوانان بر عمل‌های جراحی سنگین چون عمل بینی، کاشت گونه، پروتز و بسیاری از چیزهای کم‌اهمیت دیگر است، در نظر گرفتن نقش سلامت و زیبایی دندان‌ها در افزایش زیبایی چهره و جذابیت آن، می‌تواند تصمیمی تعیین کننده در کسب سلامت زیبایی و لذت از آن باشد.

تاثیرات کامپوزیت دندان در زیبایی چشمگیر است

با در نظر گرفتن این موضوع که سلامت و زیبایی دندان‌ها، در ظاهر افراد و روند زندگی تاثیرات زیادی دارد، دانستن این نکته که کامپوزیت دندان می‌تواند سهم عمده‌ای در این نقش داشته باشد حائز اهمیت است. یک‌دست شدن رنگ دندان‌ها، ترتیب و آراستگی و فرم استاندارد آنها، از جمله تاثیرات مطلوبی است که کامپوزیت دندان به دنبال خود دارد. از طرف دیگر کامپوزیت دندان به دلیل نداشتن عوارض جانبی، یک عمل مطمئن برای رسیدن به این مقصود است. استفاده از کامپوزیت دندان برای رفع آثار ناشی از پوسیدگی و شکستگی، ترک‌خوردگی یا سیاه شدن دندان‌ها تاثیراتی چشمگیر در زیبایی دندان و به دنبال آن ایجاد چهره‌ای جذاب دارد. برای خرید فرز دندانپزشکی مختص کامپوزیت دندان کلیک کنید. کامپوزیت

کامپوزیت دندان در اکثر موارد نتایج مثبت دارد؛ اما نه همیشه!

این موضوع را همواره در نظر داشته باشید که تمام نتایجی که ناشی از اعمال پزشکی و دندان‌پزشکی هستند، به مهارت و تخصص پزشک متخصص و جراح بستگی دارد. پیش از هرچیز لازم به گفتن این نکته است که برای کامپوزیت دندان، قبل از در نظر گرفتن انتظارات و هزینه‌های مربوط به آن، به دنبال یک دندان‌پزشک مجرب و متعهد باشید. چرا که انجام کامپوزیت دندان در برخی موارد لازم است به تعویق انداخته شود. یکی از این موارد در زمانی است که طرز قرارگیری فک‌ها و دندان‌ها روی یکدیگر مناسب نباشد. در چنین مواردی لازم است به صلاح‌دید پزشک، ابتدا بیمار تحت درمان متخصص ارتودنتیست قرار گرفته و سپس برای کامپوزیت دندان اقدام نماید.

برای حفظ زیبایی، مراقب کامپوزیت دندان خود باشید

انجام کامپوزیت دندان از مواردی است که انجام مراقبت پس از آن بسیار لازم است. هرچند مراقبت از دندان و دهان و رعایت بهداشت آن، از کارهایی است که در تمام طول عمر بایستی انجام شوند. اگر به تازگی کامپوزیت دندان انجام داده‌اید و از نتایج آن راضی بوده‌اید، برای حفظ زیبایی ناشی از آن، لازم است مراقب کامپوزیت دندان خود باشید. برای رسیدن به این منظور: ⦁ دندان‌ها را مرتب مسواک کنید. ⦁ از خمیر دندان مرغوب استفاده نمائید. ⦁ برای نظافت بهتر دندان‌ها لازم است از نخ دندان استفاده کنید. ⦁ از جویدن غذاهای سفت خودداری کنید. مصرف مواد غذایی خشک و سفت ممکن است باعث آسیب رسیدن به دندان‌‌های کامپوزیت شده و ایجاد سائیدگی در آنها شود. ⦁ تا حد ممکن از نوشیدن چای، قهوه و مواد خوراکی که باعث تغییر رنگ دندان‌ها می‌شود اجتناب کنید. در صورت استفاده نیز سعی کنید فوراً دهان و دندان خود را مسواک کنید. در انتهای همین صحفه شما میتوانید چند محصول کامپوزیت فروشگاه دندانپزشکی دنسیس را مشاهده بفرمایید.
انصراف از نظر