مجله سرگرمی بخدانید
مجله سرگرمی بخدانید در سال 1393 با این نام که ترکیبی از «بخندید»، «بخوانید» و «بدانید» است شروع به کار کرد. اکنون شما می‌توانید مطالب سرگرمی، دانتستنی، اخبار تکنولوژی، رسانه و موسیقی، بیوگرافی و.. را در این مجله رایگان مشاهده کنید.

از ۲۰۱۹؛ انتخاب رنگ “مرجان زنده” به عنوان رنگ سال

0 0

پنتون به‌عنوان تعیین کننده غیر رسمی «رنگ سال» در سراسر دنیا شهرت دارد و بیشتر صنایع منتظر اعلان رسمی این کمپانی برای رنگ سال می‌مانند تا بر اساس آن محصولات جدید خود را طراحی، تولید و روانه بازار کنند.

امسال این شرکت آمریکایی «مرجان زنده» را نماد رنگ سال ۲۰۱۹ میلادی اعلام کرده است؛ رنگی بسیار زیبا، پرانرژی، شاد که نوعی صورتی از طیف نارنجی بشمار می‌رود.

گفته می‌شود این رنگ برای جلب توجه مردم به زندگی موجودات زیر دریا انتخاب شده است که در حال نابودی هستند.

همچنین تحولات خشن جهانی و جنگ‌ها و ترورها یکی از مهمترین انگیزه‌های موسسه پنتون برای انتخاب این رنگ بوده‌است چرا که تیم تعیین کننده رنگ سال بر این باوراست که جهان نیاز به شادابی و تحرک دارد.

01 pantone color of the year 2019 living coral - از 2019؛ انتخاب رنگ "مرجان زنده" به عنوان رنگ سال

رنگ مرجانی نماد خوش بینی، شادمانی و بازیگوشی است.

رنگ Living Coral نوعی شادی و انرژی مثبت با خود به همراه دارد. این رنگ که ته‌مایه طلایی را هم می‌توان در آن حس کرد، بسیار شبیه صورتی است اما سایه نارنجی دارد و از قرمز کمرنگ‌تر است.

گلبهی، صورتی مرجانی، مرجانی روشن، قرمز مرجانی و مرجانی تیره، طیف‌های مختلف رنگ مرجانی محسوب می‌شوند.

market slide 6 - از 2019؛ انتخاب رنگ "مرجان زنده" به عنوان رنگ سال

رنگ مرجانی نماد خوش بینی و امید به آینده ای روشن است.

همچنین بخوانید

این رنگ را در رژلب خانم‌ها به وفور می‌توان دید و در کنار آبی روشن یا آبی فیروزه‌ای ترکیب جالب توجهی ایجاد می‌کند. رنگ مرجان زنده را می‌توان با طلاها و زیورآلات زرد ست کرد و بدون شک برندهای بزرگ و شناخته‌شده جهان، محصولات جذابی با این رنگ را روانه بازار خواهند کرد.

رنگ سال ۲۰۱۹ به خوبی با رنگ‌های سفید، آبی و زرد ست می‌شود. همچنین از رنگ‌های پرطرفدار برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب دختران نوجوان و جوان، آشپزخانه و دفتر کار محسوب می‌شود.

00 story image pantone color of the year 2019 living coral - از 2019؛ انتخاب رنگ "مرجان زنده" به عنوان رنگ سال

رنگ مرجانی می تواند باعث آرامش اعصاب شده و استرس، خشم و عصبانیت را از بین ببرد.

در آخر هم بد نیست یادآوری کنیم که سال ۲۰۱۸ دوران حکمرانی رنگ بنفش در صنعت مد بود؛ رنگی غیر قابل انتظار که شاید کمتر شاهد استفاده از آن در صنایعی همچون پوشاک و معماری بودیم. رنگ فرابنفش – Pantone 18-3838 – ترکیبی پیچیده و جذاب است که علاوه بر بنفش، سایه‌های از الوان کهکشانی، روح‌نواز و خلاقانه نیز در خود دارد.

0 8 - از 2019؛ انتخاب رنگ "مرجان زنده" به عنوان رنگ سال

«لیاتریک آیزمن»، مدیر اجرائی موسسه رنگ پنتون در دسامبر ۲۰۱۷ در رابطه با رنگ سال ۲۰۱۸ گفته بود: «بنفش یک رنگ غنی و معنوی است و اغلب برای نمایش آگاهی و بینش و حواس‌جمعی استفاده می‌شود. همچنین، به‌نوعی رمزآلود و جادویی هم بشمار می‌رود. مطمئنا تمامی سایه‌های رنگ بنفش تحریک‌آمیز هستند و با ثروت، پیچیدگی، زندگی لوکس و احساسات معنوی ارتباط مستقیم دارند.»

به باور آیزمن با اینکه بنفش رنگی ناسازگار محسوب می‌شود اما پرقدرت است و به طرزغیرقابل‌باوری در دسترس خواهد بود و می‌توانید آن را با همه چیز ست کنید.

landscape 1481036496 pantone color of the year - از 2019؛ انتخاب رنگ "مرجان زنده" به عنوان رنگ سالرنگ سال ۲۰۱۷ نیز خانواده رنگ های سبز بود تا طراوت، جوانی و حیات را به بیننده منتقل کند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع vogue روزیاتو