مجله سرگرمی بخدانید
مجله سرگرمی بخدانید در سال 1393 با این نام که ترکیبی از «بخندید»، «بخوانید» و «بدانید» است شروع به کار کرد. اکنون شما می‌توانید مطالب سرگرمی، دانتستنی، اخبار تکنولوژی، رسانه و موسیقی، بیوگرافی و.. را در این مجله رایگان مشاهده کنید.

۹ معمای تصویری که حسابی مغزتان را به کار می‌اندازند

1 86

اگر احساس می‌کنید به کمی چالش تفریحی برای مغز خود نیاز دارید، بهتر است سراغ حل پازل و حل معما بروید. به همین منظور در زیر ۹ معمای تصویری جذاب برایتان انتخاب کرده‌ایم که حل کردنشان مساوی است با سرگرم شدن و کار کشیدن اساسی از مغز و خلاقیت!

همراهمان باشید و در بخش نظرات هم برایمان بنویسید که از عهده چه تعداد از این چالش‌ها بر آمدید.

۱- کدام ماشین باید اول جابه‌جا شود؟

9 معمای تصویری که حسابی مغزتان را کار می‌اندازند1 1 - ۹ معمای تصویری که حسابی مغزتان را به کار می‌اندازند

۷ ماشین در این ترافیک سر چهارراه با هم درگیر شده‌اند و اگر یکی از ماشین‌ها جابه‌جا شود راه بقیه هم باز خواهد شد و ترافیک از بین خواهد رفت. به نظر شما کدام ماشین باید حرکت کند؟

۲- این مرد چگونه می‌تواند حیوانات خود را به آن طرف رودخانه برساند؟

9 معمای تصویری که حسابی مغزتان را کار می‌اندازند2 1 - ۹ معمای تصویری که حسابی مغزتان را به کار می‌اندازند

همان طور که در تصویر می‌بینید، این مرد دو عدد گوسفند و یک گرگ درنده دارد. اگر مرد حیوانات را تنها بگذارد، گرگ به گوسفندها حمله خواهد کرد. در همین حین، او به رودخانه‌ای می‌رسد که باید حتما از آن عبور کند. اما قایق کوچک است و مرد فقط می‌تواند یکی از حیوانات را همراه خود در قایق بگذارد. یادتان باشد که گرگ اگر با گوسفندان تنها بماند حتما آنها را خواهد خورد.

حالا بگویید این مرد بیچاره چگونه می‌تواند حیوانات خود را سالم از رودخانه عبور دهد؟

۳- پلیس از کجا تشخیص داده که شوهر، همسرش را به قتل رسانده است؟

9 معمای تصویری که حسابی مغزتان را کار می‌اندازند3 1 - ۹ معمای تصویری که حسابی مغزتان را به کار می‌اندازند

یک مرد همسر خود را با چاقو به قتل می‌رساند. جسد را همان جا روی زمین رها می‌کند و چاقوی خونی را در جنگل پرت می‌کند. سپس سوار ماشین شده و به محل کارش می‌رود. یک ساعت بعد پلیس با او تماس می‌گیرد و گزارش قتل همسرش را می‌دهد. آنها از مرد می‌خواهند که سریعا خودش را به محل قتل برساند. به محض اینکه مرد به منطقه مورد نظر می‌رسد، پلیس‌ها او را به جرم قتل عمد بازداشت می‌کنند. چرا؟

۴- چند روز طول می‌کشد تا این مرد کل این لباس را برش دهد؟

9 معمای تصویری که حسابی مغزتان را کار می‌اندازند4 1 - ۹ معمای تصویری که حسابی مغزتان را به کار می‌اندازند

این ملوان یک تکه پارچه با قد ۸ متر دارد. او هر روز ۱۰۰سانتی‌متر از پارچه را کوتاه می‌کند. حالا بگویید چند روز طول می‌کشد تا کل لباس کوتاه شود؟

۵- این زن چگونه زنده می‌ماند وقتی پسر ناتنی او در اثر مسمومیت جان خود را از دست داده است؟

9 معمای تصویری که حسابی مغزتان را کار می‌اندازند5 1 - ۹ معمای تصویری که حسابی مغزتان را به کار می‌اندازند

«جین» پسر ناتنی خود را به هیچ عنوان دوست نداشت. با این حال هر روز برای او غذا درست می‌کرد. یک روز او یک تکه گوشت برای هر دویشان پخت. او گوشت را دو نیم کرد و هر کدام یک تکه از آن را خوردند. اما پسر بعد از خوردن گوشت کبود شده و ناگهان مرد. حالا بگویید داستان چیست و این زن چطور زنده مانده است؟

۶- کدام در برای استفاده امن‌تر است؟

9 معمای تصویری که حسابی مغزتان را کار می‌اندازند6 1 - ۹ معمای تصویری که حسابی مغزتان را به کار می‌اندازند

همان‌طور که در تصویر می‌بینید فقط سه در برای استفاده وجود دارد. اما در پشت در اول یک قاتل با اسلحه گرم ایستاده، پشت در دوم یک شیر وجود دارد که سه سال است غذا نخورده و در پشت در سوم نیز یک شعله بزرگ آتش وجود دارد. شما از کدام در خارج می‌شوید؟

۷- کدام یک از این افراد از زندان فرار خواهد کرد؟

9 معمای تصویری که حسابی مغزتان را کار می‌اندازند7 1 - ۹ معمای تصویری که حسابی مغزتان را به کار می‌اندازند

چهار زندانی در کلاس نقاشی هفتگی خود حضور دارند. همه آنها تحت مراقبت شدید نگهبان هستند. نگهبان پس از پایان کلاس، زندانی‌ها را بازرسی بدنی می‌کند. البته آنها اجازه دارند وسایل نقاشی خود را به درون سلول‌هایشان ببرند. با این تفاسیر به نظر شما کدام یکی از این زندانی‌ها می‌تواند از زندان فرار کند؟

۸- کدام مخزن سریع‌تر از بقیه پر خواهد شد؟